Komunikat Dyrektora miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Hajnówce

UWAGA NA FAŁSZYWYCH PRACOWNIKÓW SOCJALNYCH

Szanowni Państwo, apelujemy o szczególną ostrożność!

W związku z pojawiającymi się ostatnio w naszym mieście przypadkami podszywania się osób nieuprawnionych pod pracowników socjalnych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Hajnówce, apelujemy do mieszkańców miasta Hajnówka o szczególną ostrożność.

Informujemy i przypominamy, że pracownicy socjalni naszego Ośrodka Pomocy są rozpoznawalni. Każdy pracownik socjalny, zobowiązany jest posiadać legitymację pracownika socjalnego ze zdjęciem. W przypadku wystąpienia jakichkolwiek wątpliwości dotyczących tożsamości osoby podającej się za pracownika socjalnego, należy skontaktować się telefoniczne z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Hajnówce, w celu potwierdzenia tożsamości pracownika.

„Szanowni Państwo w razie jakichkolwiek wątpliwości proszę o bezpośredni kontakt z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Hajnówce. Nie trzeba nawet podawać nazwiska rzekomego pracownika, bo czasem wystarczy zapytać, czy tego dnia na określonej ulicy powinniśmy się spodziewać pracownika socjalnego. Prowadzimy szczegółową ewidencję wyjść pracowników socjalnych, więc ustalenie tego nie jest w żaden sposób skomplikowane. Są bardzo różne sytuacje. W naszym mieście zdarzają się osoby mieszkające samotnie, osoby starsze oraz w podeszłym wieku. Nie chcielibyśmy aby doszło do jakichkolwiek nadużyć względem tych osób. Stąd apelujemy o szczególną ostrożność w takich przypadkach.

Dzwonić można i należy pod numer telefonu 85 682 20 11 ewentualnie na Policję tel. 112 lub 997, celem zgłoszenia niepokojących Państwa wątpliwości.

Dyrektor MOPS w Hajnówce

Mariusz Iwaniuk