Akcja Zima 2017 w Świetlicy Socjoterapeutycznej przy MOPS w Hajnówce

     Ferie zimowe już za nami, ale mimo chłodu będziemy gorąco wspominać ten czas. Jak co roku świetlica przygotowała dla swoich podopiecznych szereg atrakcji. Jedną z nich był cykl zajęć plastycznych, podczas których dzieci przygotowywały piękne i nietypowe ozdoby, rozwijały wyobraźnię i kreatywność, uczyły się nowych technik plastycznych. Podczas zajęć powstały maski karnawałowe, rybki z włóczki, filcowe ozdoby, bajecznie kolorowe drzewka. Niektóre prace ozdobiły pomieszczenia świetlicy, inne stały się ozdobą domów ich autorów. W przedostatnim dniu ferii w świetlicy odbył się turniej gier planszowych. Każdy z uczestników mógł spróbować swoich sił i szczęścia w różnych grach, tych nowszych i tych starszych. Dużą popularnością cieszyła się gra „Wąsy”, gdzie każdy z zawodników musiał upolować jak największą liczbę wąsów. Liczyła się cierpliwość, zręczność, opanowanie. Radość przyniosły dzieciom gry typu „Memory”, „Farmer”, „Chińczyk”, „Warcaby” i wiele innych. Zmagania uczestników zostały nagrodzone słodkim poczęstunkiem.

     Wielu przeżyć dostarczył dzieciom wyjazd do Białegostoku w dniu 27.01.2017 roku. Czekając na przedstawienie w Białostockim Teatrze Lalek mogliśmy zobaczyć przepiękną wystawę aniołów malowanych i rzeźbionych w starych deskach przez Aleksandra Grzybka. Dzieci wraz z opiekunami obejrzały spektakl pt. „Czarnoksiężnik z Krainy Oz” w reżyserii Ewy Piotrowskiej. Muzyczne przedstawienie, z zachwycającymi efektami wizualnymi i wspaniałą grą aktorską urzekło wszystkich. Na chwilę przenieśliśmy się w wyobraźni do bajkowego świata, w którym Dorotka wraz ze Strachem na wróble, blaszanym Drwalem, strachliwym lwem i psem Toto wędrują do czarnoksiężnika po rozum, serce, odwagę i możliwość powrotu do domu. Aktorzy nie tylko z humorem zagrali swoje role, ale też czarowali publiczność śpiewem, grą na instrumentach, sztuczkami magicznymi. Całość wprawiła publiczność w wesoły nastrój. Po spektaklu udaliśmy się na posiłek do KFC. Wyjazd sprawił dzieciom wiele radości.

     Podczas ferii świetlicę odwiedziły przedstawicielki Komendy Powiatowej Policji i Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Hajnówce. Rozmawialiśmy o bezpieczeństwie podczas ferii, zabawach na śniegu i lodzie, metodach zapobiegania rozprzestrzenieniu się wirusa grypy, zdrowym stylu życia. Dzieci brały aktywny udział w zajęciach, wykazały się dużą wiedzą i pomysłowością.

     Wyjazd był możliwy dzięki realizacji projektu Hajnowskiego Stowarzyszenia „Sami Sobie” pod nazwą „Akcja Zima 2017 w Świetlicy Socjoterapeutycznej przy MOPS w Hajnówce” skierowanego do dzieci z rodzin objętych pomocą ośrodka. Projekt został dofinansowany z dotacji Burmistrza Miasta Hajnówka. Dzięki niemu zostały zakupione materiały do prowadzenia zajęć w świetlicy oraz pokryte koszty wyjazdu.

Serdecznie dziękujemy za wspieranie naszych działań.

Wychowawcy w świetlicy