Wakacje w Świetlicy – część 2

Kolejne dni spędzane w świetlicy obfitowały w wiele atrakcji. Graliśmy w gry świetlicowe i podwórkowe, wychodziliśmy na plac zabaw, tworzyliśmy teatrzyki zainicjowane przez dzieci. Na warsztatach plastycznych powstały między innymi przepiękne pejzaże malowane pastelami, słoneczniki ze starych płyt CD oraz kwiaty wyszywane metodą haftu matematycznego. Dzięki uprzejmości Dyrekcji mogliśmy korzystać z atrakcji Parku Wodnego w Hajnówce. Do końca wakacji zagościmy tam jeszcze kilka razy.

Czas spędzaliśmy nie tylko na zabawie. W dniu 30.07.2020 podczas spotkania z Panią Zenaidą Barduszko z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Hajnówce przypominaliśmy sobie, jak ważna jest higiena w profilaktyce min. COVID-19, co wpływa na nasze zdrowie i dobre samopoczucie. Z paniami z Komendy Powiatowej Policji w Hajnówce rozmawialiśmy na temat zasad bezpieczeństwa podczas wakacji w domu i nad wodą. Dzieci interesowały się codzienną pracą policjanta. Uczestnicy spotkania rozwiązywali różnego rodzaju zagadki i rebusy, za co otrzymali od prowadzących ciekawe nagrody.

Kolejnego dnia spotkaliśmy się z Panem Eugeniuszem Jańczukiem z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Hajnówce na zajęciach dotyczących przemocy. Dzieci dowiedziały się jakie są jej formy, jak można się przed nią bronić i gdzie szukać pomocy. W świetlicy został ogłoszony konkurs plastyczny pod hasłem “Przemoc ma twarz”. Powstały bardzo ciekawe i zróżnicowane stylistycznie prace. Jury w składzie: Pan Mariusz Iwaniuk – Dyrektor MOPS, Pani Barbara Sienkiewicz-Surel – wicedyrektor MOPS i Pan Eugeniusz Jańczuk uznało, że każda praca jest wyjątkowa i zasługuje na uznanie. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody ufundowane przez Urząd Miasta Hajnówka, Starostwo Powiatowe w Hajnówce oraz Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Hajnówce.

Przed nami jeszcze 3 tygodnie wakacji, z których z chęcią zdamy relację.

Wychowawcy świetlicy