WAKACJE W ŚWIETLICY SOCJOTERAPEUTYCZNEJ PRZY MIEJSKIM OŚRODKU POMOCY SPOŁECZNEJ W HAJNÓWCE

Wakacje to okres beztroski, radości, zabawy. W Świetlicy Socjoterapeutycznej przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Hajnówce wiele się działo i nie było czasu na nudę.

Wakacyjne dni upłynęły na wspólnych grach i zabawach. Dzieci brały udział w różnego rodzaju zajęciach sportowych, rekreacyjnych i plastycznych. Zajęcia te rozwijały wyobraźnię oraz ćwiczyły liczne zdolności i umiejętności uczestników.

Nie obyło się także bez zajęć edukacyjnych dotyczących bezpieczeństwa podczas wakacji z hajnowskimi policjantami. Dzięki ich uprzejmości podopieczni świetlicy mieli okazję zobaczyć z bliska policyjnego quada i poznać specyfikę pracy w policji.

Ponadto w świetlicy realizowano projekt ,,Akcja Lato 2019” dofinansowany przez Burmistrza Miasta Hajnówka. W ramach projektu dzieci wzięły udział w warsztatach malowania farbami witrażowymi. Powstały piękne, kolorowe witraże przedstawiające postacie z bajek, zwierzęta, kwiaty itp. Niezapomnianym przeżyciem okazał się również jednodniowy wyjazd do Augustowa – miasta otoczonego dziewięcioma jeziorami i rozległą Puszczą Augustowską. Niewątpliwie jedną z największych atrakcji wyjazdu okazał się rejs ,,Studzieniczna – Szlak Papieski” statkiem Żeglugi Augustowskiej. Wokół roztaczały się malownicze i zachwycające widoki. Następnie wszyscy uczestnicy zjedli obiad w legendarnej i rozsławionej piosenką ,,Beata” Janusza Laskowskiego restauracji ,,Albatros”. W programie wyjazdu znalazło się także zwiedzanie atrakcji Biebrzańskiego Parku Narodowego, oglądanie wystawy w Izbie Przyrodniczej oraz na zakończenie – ognisko z pieczeniem kiełbasek.

W ostatni dzień wakacji tradycyjnie odbyły się gry i zabawy taneczne. Było wiele pozytywnych emocji i śmiechu. Wszyscy bawili się świetnie.

Dziękujemy Burmistrzowi Miasta Hajnówka za dofinansowanie naszych działań.

Wychowawcy świetlicy