Wakacje w Świetlicy Socjoterapeutycznej przy MOPS w Hajnówce.

Dzieci uczęszczające do świetlicy miały zapewniony szereg atrakcji, a co najważniejsze – opiekę. Jak co roku świetlicę odwiedziły Panie z Komendy Powiatowej Policji oraz Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Hajnówce z pogadanką na temat bezpieczeństwa podczas wakacji i profilaktyki przeciwkleszczowej. Okazało się, że dzieci mają dużą wiedzę na ten temat. Chętnie odpowiadały na pytania prowadzących. Miały też okazję z bliska zobaczyć motocykl policyjny i porozmawiać z policjantem o jego pracy. Pozatym w świetlicy odbywały się różnego rodzaju zajęcia, gry i zabawy. Dzieci najchętniej brały udział w grach i zabawach na świeżym powietrzu. Ładna pogoda zachęcała do aktywności fizycznej. Podczas zajęć plastycznych powstały piękne prace, które stworzyły mini galerię.

Oprócz codziennych zajęć w świetlicy był realizowany projekt „Akcja Lato 2018 w Świetlicy Socjoterapeutycznej przy MOPS w Hajnówce” dofinansowany przez Burmistrza Miasta Hajnówka. Dzięki pozyskanym środkom odbyły się min. dwa warsztaty plastyczne. Podczas pierwszych dzieci tworzyły przepiękną biżuterię z koralików dla siebie i bliskich. Powstały bardzo oryginalne bransoletki, naszyjniki. Co cierpliwsi próbowali tworzyć kolczyki i pierścionki. Z pomocą wychowawców wszystko się udało. Na kolejnych warsztatach uczestnicy robili prasowanki z koralików. Piękne kolorowe prace przedstawiały rycerzy, księżniczki, zwierzęta itp. Wszystkie dzieci bardzo się starały, by ich prace były jedyne w swoim rodzaju. Z dumą prezentowały je rodzicom i przyjaciołom.

Główną atrakcją wakacji była jednodniowa wycieczka do Białegostoku finansowana w ramach projektu. Uczestnicy najpierw odwiedzili „Fabrykę Misia”, gdzie czas spędzali na beztroskiej zabawie. Wzięli także udział w warsztatach pt. „Miś i fabryka czekolady” podczas których zrobili własne czekoladowe przysmaki. Zmęczeni ale szczęśliwi udali się do kina na bajkę pt. „Książę Czaruś”. Historia księcia przypadła do gustu małym widzom. W postaciach z bajki odnajdywali cechy swoje i kolegów. Sprawiło to dużo radości, wielu poprawiło humor. Dzień pełen wrażeń zakończył się wizytą w KFC i bezpiecznym powrotem do domu.

Tradycyjnie w ostatni dzień wakacji w świetlicy odbyła się impreza. Tańce, zabawy i konkursy wprawiły wszystkich w dobry nastrój. Na zakończenie cała gromadka zasiadła do stołów gdzie czekał słodki poczęstunek. Wśród wspomnień z wakacji dzieci snuły plany i życzenia na nowy rok szkolny.

Serdecznie dziękujemy Burmistrzowi Miasta Hajnówka za dofinansowanie naszych działań.

Wychowawcy świetlicy