WAKACJE W ŚWIETLICY SOCJOTERAPEUTYCZNEJ PRZY MIEJSKIM OŚRODKU POMOCY SPOŁECZNEJ W HAJNÓWCE

W czasie tegorocznych wakacji dzieci ze Świetlicy Socjoterapeutycznej przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Hajnówce uczestniczyły w szeregu zajęć organizowanych w placówce: plastycznych, edukacyjnych, sportowych oraz grach i zabawach świetlicowych.

Wakacje rozpoczęły się spotkaniem z pracownicami Komendy Powiatowej Policji w Hajnówce oraz Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Hajnówce, które po pogadance dotyczącej bezpieczeństwa podczas wypoczynku letniego ogłosiły konkurs plastyczny pn. ,,Bezpieczne wakacje”. Uczestnicy świetlicy przygotowali prace dotyczące różnych form spędzania czasu wolnego. W dniu 23.07.2021 odbyło się rozstrzygnięcie konkursu i uroczyste wręczenie nagród.

Mnóstwo pozytywnej energii przyniosły wszystkim wyjścia do Rodzinnej Strefy Zabaw, Parku Miejskiego, Nadleśnictwa Hajnówka, Hajnowskiego Domu Kultury na wystawę ,,Haftu i koronki” oraz na Międzynarodowy Festiwal Teatralny Wertep.

30 lipca zorganizowana została wycieczka do Augustowa w ramach projektu ,,Organizacja czasu wolnego dla dzieci i młodzieży podczas wakacji – Akcja Lato 2021” dofinansowanego przez Burmistrza Miasta Hajnówka. Dzieci miały możliwość zapoznania się z walorami turystycznymi Augustowa. Główną atrakcją wyjazdu był rejs statkiem Żeglugi Augustowskiej. Na zakończenie dnia odbyło się ognisko z pieczeniem pysznych kiełbasek.

Wspólnie spędzony czas był okazją do nauki wielu umiejętności społecznych, poznawania konstruktywnych sposobów spędzania czasu wolnego, rozwoju własnych pasji i zainteresowań.

Wakacje zakończyły się taneczną imprezą i słodkim poczęstunkiem.

WYCHOWAWCY ŚWIETLICY