Wiosna w świetlicy

W dniu 05.04.2019 r. w Świetlicy Socjoterapeutycznej przy MOPS w Hajnówce miało miejsce niecodzienne wydarzenie. Licznie zgromadzeni goście przybyli na przedstawienie w wykonaniu podopiecznych świetlicy pt. ”Eko-wiosna”. Na widowni zasiadły rodziny małych artystów oraz Pan Sekretarz Urzędu Miasta Hajnówka – Jarosław Grygoruk, Pan Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Hajnówce – Mariusz Iwaniuk i Pani Wicedyrektor – Barbara Sienkiewicz-Surel.

Po przywitaniu goście wspólnie zaśpiewali harcerską piosenkę, co pomogło małym aktorom w pokonaniu tremy. Przygotowaniem spektaklu zajęły się podczas praktyki w świetlicy studentki socjoterapii – Katarzyna Szerszunowicz, Sylwia Golonko i Magdalena Grynczel. Wspólnie z dziećmi bardzo się starały, by przedstawienie wyszło jak najlepiej. Historia budzącej się do życia przyrody, zagrożeń ze strony ludzi niszczących środowisko naturalne oraz odpowiedzialności młodego pokolenia za środowisko, w którym wszyscy żyjemy została opowiedziana za pomocą tańca, muzyki i pantomimy. Wszystkim bardzo się podobało, a zarazem skłoniło do refleksji. Aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami, ale nie tylko. W imieniu swoim i Pana Burmistrza Miasta Hajnówka Pan Sekretarz wręczył dzieciom prezent w postaci zestawów klocków Lego, co sprawiło im wielką radość. Na pewno wykorzystamy je podczas czasu spędzanego w świetlicy. Następnie wszyscy zgromadzeni wzięli udział w warsztatach zdobienia jajek wstążkami i cekinami. Powstały piękne i niepowtarzalne prace, które ozdobią niejeden wielkanocny koszyczek. Czas spędzony z najbliższymi zapamiętamy na długo.

Dziękujemy wszystkim za tak miło i twórczo spędzone chwile. Jednocześnie życzymy wszystkim wesołych Świąt Wielkanocnych, spędzonych w gronie najbliższych, pełnych wiary, nadziei i miłości.

Wychowawcy w świetlicy