Ferie w Świetlicy Socjoterapeutycznej przy MOPS w Hajnówce

W czasie ferii zimowych w Świetlicy Socjoterapeutycznej przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Hajnówce wychowawcy przygotowali dla podopiecznych szeroką ofertę zajęć. Dzieci wzięły udział w zajęciach edukacyjnych z zakresu bezpieczeństwa podczas zimowego wypoczynku, warsztatach tkackich, malowaniu farbami witrażowymi na szkle i foliach, grach i zabawach świetlicowych, rozwiązywaniu łamigłówek, układaniu puzzli, pogadance na temat tradycji karnawałowych, wykonywaniu masek, tworzeniu obrazów z drewnianych patyczków, lepieniu serc z gliny samoutwardzalnej. Dużo radości sprawiły wychowankom zajęcia kulinarne, podczas których przygotowano pyszne i zdrowe szaszłyki owocowe.

Ferie to czas odpoczynku od nauki szkolnej, dlatego w świetlicy był to także czas na beztroską zabawę, oglądanie bajek i śpiewy. Sporym zainteresowaniem cieszyło się też karaoke, dzieci miały okazję zaśpiewać piosenki swoich ulubionych wykonawców.

Podczas ferii dzieci odwiedziły seniorów z Dziennego Domu Pomocy w Hajnówce, aby złożyć im życzenia i wręczyć własnoręcznie wykonane upominki z okazji Dnia Babci i Dziadka. Wszyscy wspólnie uczestniczyli w warsztatach plastycznych i wykonali piękne, papierowe śnieżynki, które ozdobiły salę terapii zajęciowej.

Dziękujemy za miło spędzony czas.