WAKACJE W ŚWIETLICY SOCJOTERAPEUTYCZNEJ PRZY MIEJSKIM OŚRODKU POMOCY SPOŁECZNEJ W HAJNÓWCE – CZĘŚĆ 3

Wakacje w Świetlicy 2020Wakacyjnych atrakcji ciąg dalszy…

Ostatnie trzy tygodnie wakacji wychowankowie Świetlicy Socjoterapeutycznej przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Hajnówce spędzili bardzo aktywnie. Było wiele wspólnej zabawy, gier i zabaw świetlicowych oraz na świeżym powietrzu.

Podczas warsztatów dzieci miały możliwość samodzielnie stworzyć bransolety, prasowanki z koralików i rybki z włóczki. Natomiast na zajęciach plastycznych powstały przepiękne witraże, owocowe kompozycje malowane farbami, kwiaty wyklejane cekinami.

Zainteresowaniem cieszyły się wyjścia do Rodzinnej Strefy Zabaw przy Hajnowskim Domu Kultury oraz do Parku Wodnego w Hajnówce.

Odbyła się także piesza wycieczka na ścieżkę przyrodniczo – dydaktyczną na Osiedlu Judzianka. Dzieci zapoznały się z treścią tablic informacyjnych opisujących porastającą tam roślinność, cenne gatunki i siedliska.

Dużym urozmaiceniem tegorocznych wakacji było spotkanie z pracownikiem Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Hajnówce na pogadance dotyczącej udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Dzieci uczyły się jak prawidłowo wykonać masaż serca, poznały rolę strażaków oraz zobaczyły sprzęt, który wykorzystują do ratowania poszkodowanych osób.

Po raz kolejny spotkaliśmy się z policjantami, tym razem z wydziału ruchu drogowego. Sympatyczne policjantki omówiły zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz pokazały co znajduje się w wyposażeniu radiowozu.

Tradycyjnie wakacje zakończyły się imprezą pn. „Pożegnanie wakacji”, podczas której odbyły się liczne zabawy taneczne.

Wychowawcy świetlicy